Udhëtim në Mauritius 1550 euro/ person

Udhëtim në Mauritius, vendin e famshëm për ujërat e safirit, plazhet prej rëre-pluhuri dhe resortet luksoze Dt 21 – 28  Janar Dt 12 – 19  Shkurt (per data te tjera na kontaktoni)   Cmimi perfshin: – Biletat e avionit vajtje -ardhje nga Tirana me Turkish Airlines – Akomodimi ne hotel – Transfertat aeroport- hotel -aeroport – […]

Lire la suite

Udhëtim në Stockholm (Stokholm), 4 dite 119€

Udhëtim në Stockholm. Vizitoni qytetin elegant të Stockolm-it, qytetin që banorët e quajnë jo më kot “bukuria mbi ujë” Ky udhëtim në Stockholm vjen për turistët Shqiptarë.   24 Janar – 155 euro / p 31 Janar – 129 euro / p 7 Shkurt – 149 euro / p 14 Shkurt – 129 euro / […]

Lire la suite

Udhëtim ne Paris, 4 dite €369

Dita e Parë: Udhëtimi me avion direkt Tiranë – Paris. Nisja në orën 18:20. Mbrritja në Paris në 21:20. Transferimi për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.   Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizitë […]

Lire la suite

Udhetim ne Madrid, 13 Shkurt/ 4 dite 329€

Dita e Parë: Fluturimi direkt Tiranë – Madrid. Nisja nga Tirana në orën 16.35, Mbrritja në Madrid në orën 18:45. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Avila. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë e 30 minuta. Vizitë Panoramike e Monumenteve kryesore të qytetit: Katedralja, Plaza Mercado Chico, Puerta del […]

Lire la suite

Udhetim ne Dubai – Abu Dhabi & Plazh ne Maldive 8 dite, 1399€

DETAJET E TURIT Dita e Parë: Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Fluturimi Direkt Tiranë – Dubai. Nisja nga Tirana në orën 14:30 – Mbrritja në Dubai në orën 21:55 . Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. […]

Lire la suite

Udhetime per Shen Valentin

Datat e nisjeve per programin Abu Dhabi – Dubai: KUJDES: Cmimet mund rriten me shitjen e biletave, ju sugjerojme rezervoni sa me pare per te perfituar. Konfirmoni edhe nje here cmimin me agjentet tane ne momentin e rezervimit pasi mund te kete ndryshuar! ► 24 Janar 469€ ► 31 Janar 469€ ► 13 Shkurt 499€ ► […]

Lire la suite

Why you should definitely visit the Albanian Alps!

Albania is proud of mountain tourism, which is very popular not only with locals but also foreign tourists. The geographical position of our country gives this opportunity, with its rugged and very picturesque landscape you can spend your holidays in quiet places, away from noise and traffic, enjoying the view and traditional food of different […]

Lire la suite

Përse duhet t’i vizitoni me patjetër Alpet Shqiptare!

Shqipëria krenohet me turizmin malor, i cili është shumë i pëlqyer jo vetëm nga vendasit por dhe turistët e huaj. Pozicioni gjeografik i vendit tonë e jep këtë mundësi, me peizazhin e saj të thyer e tepër piktoresk ju mund të kaloni pushimet tuaja në vende të qeta, larg zhurmës dhe trafikut, duke shijuar pamjen […]

Lire la suite

5 Reasons why you should visit Albania?

Albania is becoming one of the most favorite places of foreign tourists, because the natural wealth that this country offers is so beautifully intertwined with the history, modern part and culture that characterizes this country. Here are some of the reasons why you should definitely visit Albania? 😍 Geographic position  🌏 Albania has such a […]

Lire la suite

5 Arsyet pse duhet të vizitoni Shqipërinë?

Shqipëria po bëhët një nga vendet më të preferuara të turistëve të huaj, kjo sepse pasuria natyrore që ky vend ofron është e ndërthurur aq bukur me historinë, pjesën moderne dhe kulturën që e  karakterizon këtë vend. Ja cilat janë disa nga arsyet pse duhet ta vizitoni me patjetër Shqipërinë? 😍 Pozicioni gjeografik 🌏 Shqipëria […]

Lire la suite
fr_FRFrench

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/tikagenc/tiktravel.al/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/tikagenc/tiktravel.al/wp-includes/functions.php on line 4757