Udhëtim në grup

Greqi

3 ditë në Selanik

cmimi nga €89 /personi

Datat e nisjeve: ► 6, 13, 21 Mars

Programi

 

Dita e Parë:

Nisja ne ora 05.00 nga Tirana, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Vazhedon udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges. Mberritja në Selanik. Akomodimi ne hotel ne qender te qytetit.

Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Pasditja e lire.

 

Dita e Tretë:

Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës, ndalese per kafe ne Kostur dhe ndalese rreth 2 ore per dreke ne Korce. Mberritja në Tirane.

 

Ne cmim perfshihet:

 

Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus komod.

Shetitjet me autobus sipas programit.

Akomodim në hotel me 3 yje ne qender te qytetit për 2 netë qëndrimi.

Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit.

Guide profesionale

Ne cmim nuk perfshihet:

Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

Taksa 1.5 euro per dhome, per nate

Shenim : 

 

Personi tek, ne dhome dyshe, paguan 120 Euro.

Femijet:

 

0-2 vjec jane falas;

2-12 vjec, perfiton 20 Euro zbritje;

mbi 12 vjec, pagese e plote;

nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

Rreth Rezervimit:

 

Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës ne momentin e rezervimit, ndërsa pagesen e plotë deri në 2 jave para nisjes. Nese udhetimi eshte brenda dy javeve, pagesa duhet bere e plote.

Pagesa e bëre është e pakthyeshme.

Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.