Udhëtim në grup

Mali i Zi

Festat e Marsit ne Mal te Zi

cmimi nga €40 /personi

►Per rezervimi deri me 31 Janar cmimi 40€

► Per rezervimi deri me 15 Shkurt cmimi 45€

► Per rezervimi pas dates 15 Shkurt cmimi 50€

► Per rezervime ne grup, per cdo 21 persona, 1 person falas!

 

Dita e Parë: Ora 08.00 nisja nga Tirana për në Ulqin. Kryerja e procedurave doganore. Vizite e shkurter e qytetit te Tivarit ku mendohet te konsumohet dhe dreka. Vazhdon udhetimi per ne Ulqin. Vizite e qytetit dhe kalase se Ulqinit. Sistemimi ne hotel. Ora 20.00 fillon darka festive me muzike live  dhe orkester e organizuar nga Kalemi Travel.

Menuja e darkes (e perfshire ne cmim)

Darka do te jete me pjata personale:

– Supe

– Fileto pule me salce kerpudhash, patate te pjekura, perime

– Sallate

– Embelsire

 

Dita e Dytë: Ora 07.00 – 08.30 mengjesi. Ora 09.00 nisja nga hoteli per ne Budva, Kotor dhe Shen Stefan ku do vizitohen atraksionet kryesore. Kthimi per ne Tirane. Pushime gjate rruges. Mberritja ne Tirane. Fundi i sherbimit tone.

 

Në pagesë përfshihet:

1. Transporti vajtje-arrdhje dhe vizitat.

2. Akomodim në hotel Mediteran 4* per 1 nate qendrimi.

3. Mëngjesi dhe darka fesive me muzike shqip.

4. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.

Në pagesë nuk perfshihet:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

Femijet:

0-2 vjec eshte falas

2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 10 euro zbritje

mbi 12 vjec paguan si i rritur

nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

*personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 70 euro.

*zbritja per transport individual – 10 euro.

 

Per rezervim, mund te paguani 50% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 2 jave para nisjes.

Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Agjensia nuk mban pergjgjesi per kohezgjatjen e procedurave doganore.